Kadın Yay Burcunun Özellikleri

Yüksek bir zeka, kadın yay burcunun özellikleri arasında ilk dikkat çekenlerdendir. Çok yönlü ve meraklı kişilikleri sayesinde hem, çevrelerinden haberdar, hem de ilgili ve sosyal bir kişilikleri vardır. Esprili ve canlı insanlardır yay burcunun kadınları. Bu özellikleri onların çevrelerinde sevilen insanlar olmasına olanak tanır.

Sığ insanlarla ilişki kurmazlar. Kültürlü, bilgili ve düşünsel derinliğe sahip insanları tercih ederler. Yay burcu kadını ile sağlıklı bir ilişki kurmak isteyen erkeklerin, onların çok yönlülüğüne hitap edebilmeleri gerekir. Çünkü çok yönlü olan insanlar aslında çabuk sıkılan ve devamlı yeni bir heyecan arayan insanlardır. Bu yüzden yay burcunun ilgisini ve heyecanını canlı tutabilmek gerekir. Aksi halde çok kısa sürede sıkılıp, ilişkiyi bitirmesi son derece büyük bir ihtimaldir. Gezip yeni yerler keşfetme arzusu, yay burcunun özellikleri arasında en temel olanıdır. Sanki dünyaya sırf bu yüzden gelmiş gibi hissederler. Bu da demek oluyor ki, yay burcunun kadını ile uzun ömürlü bir ilişki kurmak isteyen bir erkeğin de seyahat etmekten hoşlanması gerekir.

Açık sözlülük ve dobralık, kadın yay burcunun özellikleri arasındadır. Onlar her zaman duymak istediğiniz şeyleri söyleyen kadınlar değildirler. Bu duruma hazırlıklı olmak gerekir çünkü bu huy, yay kadınlarının değiştiremeyeceği huylarındandır. Yay burcunun kadınları kabalıktan nefret ederler. Bu yüzden de nezaketten nasibini yeterince almış erkeklerle ilişki kurmak isterler. Özgürlüklerinin kısıtlanması ise onları çileden çıkarır. Yapmak istedikleri şeyleri yapamamak onları soldurur. Emir almaktan da hiç haz etmezler. Sosyal yakınlığı ne olursa olsun, kimseden emir almazlar. Buna zorlanacak olurlarsa asileşirler.

06 Ekim 2011 | 25028 Okunma